Kõige toredam on Archebaldi külastada koos pere või sõpradega. Ühiselt veedetud aeg ja ette võetud tegevused jäävad kauaks meelde. Ja ärge koju jõudes kogetud emotsioone teistega liiga hoogsalt jagage, nad võivad kadedusest roheliseks minna:-)

Kuressaare Keskaja Elamuskeskus Archebald on tegelikult omamoodi seikluspark või mängumaa, kus veedetud aktiivne puhkus võib kujuneda kogu Saaremaa puhkusereisi naelaks, kui uskuda ütlusi meie külalisteraamatus. Mida teha Saaremaal? Ja eriti kui käsil on puhkus koos lastega? Lisaks mitmetele uutele Saaremaa seiklusparkidele, SPA – dele ja juba tuntud headuses kohtadele (Kaali, Angla, Panga pank ja Kuressaare loss) on alates 2017. aasta suvest Kuressares koht kus kaks tundi läheb kui lennates.

Mesilasvahast küünla valmistamine käsitöökojas , küülikutega tegelemine, vibu- ja ammulaskmine, kiviheitemasina katsetamine, katapultide tiirus lossi maketi “pommitamine”, Leonardo silla ehitamine, mündi vermimine, piinakambri külastamine ja osade riistade proovimine, relvade ja turviste saalis mõõkade ja kiivrite jne. proovimine, keskaegsete kostüümide uurimine ja proovimine, veemängude alal müttamine, pehmete mõõkadega võitlemine, mündi vermimine, ports mõtte- ja osavusmänge, kõmpidel kõndimine, rataskaevuga vee ammutamine, vanade puutööriistade proovimine, keskaegsete kärudega rüütliturniiri korraldamine, veel ühe kiviheitemasina katsetamine – oleme ausad, kui kõik põhjalikult läbi uurida ja ära katsetada, siis kahest tunnist jääb tegelikult väheks.

Ja kui Te olete lunastanud meie keskuse pileti, siis saategi KÕIK eelnevas lõigus ülesloetletu ette võtta. Ei mingit lisaraha maksmist ühe või teise tegevuse eest – kas pole ebatavaline?  Pluss veel see, et kohtades kus on vaja selgitusi (piinakamber, vibud-ammud, relvade saal jne.) saadab teid keskusepoolne giid või juhendaja – ja ka seda piletiraha eest.

Lisaks pole vähetähtis ka see, et kui tulete suvel, kui oleme igapäevaselt avatud, ei pea te midagi ette broneerima. See annab Teile võimaluse oma liikumisi sättida just nii nagu vaja on.