Keskaja Elamuskeskus Archebald on suurepärane koht erilise, omanäolise ja tegevusterohke sünnipäevapeo korraldamiseks. Kui pidu peetakse suvisel ajal, mil Archebald on kõigile külalistele avatud, siis eraldame teile pidulaua tarvis oma ruumi, kuhu teised ei satu. Kui pidu peetakse ajal mil Archebald on külastajatele suletud, on kogu teise korruse peosaal teie pidulaua päralt. Olgu kohe ära nimetatud ka see, et lisaks ruumidele liitub kogu peo ajaks teiega ka meiepoolse keskaegseis rõivais Majordoomuse, kes lastega tegeleb. Kui peo korraldamiseks on teil omapoolseid erisoove, siis usume, et saame ka siin kokkuleppele ja suudame need täita.

Sünnipäevapeo põhipakett

Kogu peo jooksul saavad sünnipäevalised tegutseda keskuse ruumides ja hoovialal.
Peosaal, kus saab katta pidulaua, asub hoone teisel korrusel. Hoones sees saab vaadata ja proovida keskaegseid rõivaid ning relvi ja turviseid. Soovi korral saab kostüüme, turviseid ja relvi kasutades lavastada vahva ühispildi. Hoones sees ja hoovialal saab mängida osavus- ja mõttemänge (6) ning vibu ja ammuga täpsust lasta. Samuti saab täpsust lasta katapultide tiirus, kus tuleb “pommitada” lossi maketti. Hoovis ootab proovimist ka kiviheitemasin, mis ohutuse huvides ei loobi siiski kive, vaid kummipalle. Hoovi tagumises nurgas ootavad silitamist ja maitsvat porgandit keskuse küülikud. Julgemad saavad oma võitlusoskused proovile panna pehmete mõõkade areenil ja poomivõitlusel. Provimist ootavad ka puutööpingid ja vana mõõgakäi.

Kogu peo vältel (va. peolaud) juhendab lapsi keskaegses kostüümis majordoomus.

Põhipakett sisaldab endas kaks ja pool tundi pidu ning 20 minutit peo ettevalmistamiseks ja 20 minutit lõpetamiseks/asjade äraviimiseks.

Lisaks põhipaketile

 • Käsitöökojas saab kogu seltskond endale ise meisterdada kas mesilasvahast küünla või käepaela. Meisterdamine toimub juhendaja käe all.
 • Vanemate soovi korral saame avada ka piinakambri ukse ja teha tutvust 20 õudusttekitava keskaegse piinariistaga… Ringkäik piinakambris toimub koos keskuse poolse juhendajaga.
 • Lisaks saab peole kutsuda ka keskaegse alkeemiku, kes viib oma etendusega lapsed 20 minutiks sajanditetagusesse ainete muundumise salapärasesse maailma, kus tegutsejate eesmärgiks oli luua tarkusekivi ja elueliksiir ning muuta raud või vask kullaks.
 • Peolaua saab soovi korral katta ka ajaloolisesse ruumi hästi sobivate savinõudega. Igale peolisele 2 taldrikut, kruus, nuga kahvel, lusikas. Lisaks morsikannud ning soovi korral vaagnad toitude serveerimiseks.

NB! Peosaal on küttega ja soe, teised ruumid mitte. Kuna osad tegevused toimuvad õues ja kütteta ruumides, siis tuleb riietuse valikul sellega arvestada.

Hinnad

 • Põhipaketi hind kuni kaheteistkümnele sünnipäevalisele + 1 täiskasvanu (kohustuslik):
  E – N 100 eurot
  R – P 140 eurot
 • Lisasünnipäevaline 6 eurot.
 • Peo pikendamine. Iga uus pooltund:
  E – N 15 eurot
  R – P 20 eurot
 • Meisterdamine käsitöökojas:
  Üks tegevus 3 eurot inimene
 • Piinakambri külastus. Lisatasuta
 • Nõude rent 1euro peolise kohta.
 • Alkeemiku etendus 50 eurot.
 • Aupauk sünnipäevalapse auks mis lastakse keskaegsest püssist 50 eurot.